Zamanın Gerisinde Kalmış İlkel Kabileler

Tİ YAZAR

Bu kabileler için zamanın bir önemi yok. onlar kendi hayatlarını bildiği gibi yaşıyorlar. Medeniyetten uzak belkide bizden daha mutlu bir hayatları var. Onlar bize ne kadar tuhaf geliyorsa bizler de onlara o farklı geliyoruz.

1. Bodiler

1-bodiler.jpg

Etiyopya’nın en acayip kabilesi Bobiler.Şişmanlığın çok değer verildiği bu kabilede,yapılan yarışmalarda gençler en şişman olmak için kıyasıya yarışıyor.En şişman olabilmek için 1 yıl boyunca inek kanı ve sütle besleniyorlar.

2. Surmalar

2-surmalar.jpg

Sudan’ın güneyinde Etyopya’nın güneybatısında yaşayan en ilkel kabilelerden biri olan Surmalar da kadınlar genç yaşta güzelleşebilmek için alt dişlerini çıkartarak ağızlarına plakalar yerleştiriyorlar.Uzun bir süre bu şekilde yaşayan kadınların ağızları genişliyor dudakları da büyüyor.Erkekler ise bir kızla evlenebilmek için sopalarla ölümüne dövüşüyor.

3. Long Neck Karen

3-long-neck-karen.jpg

İşte karşınızda Tayland’da yaşayan dünyanın en uzun boylu kadınları.Bunu neden taktılarına ait en geçerli teori ise inandıkları ejderha tanrısına benzemek için.2000 senelik bir kabile olan Karen’ler ”zürafa kızlar” olarak da anılıyor.

4. Vanautular

4-vanautular.jpg

Benlikleri M.Ö 500’e dayanan…

View original post 205 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s