Architects – All Our Gods Have Abandoned Us

Metalperver

Bana yeniden metalcore dinleten albüme merhaba deyin.

ARCHITECTS metalcore dünyasının en önde gelen gruplardan biri haline gelse de benim radarımın altında kaldılar açıkçası hep. Zira ilk birkaç TRIVIUM albümü dışında neredeyse hiç sevemediğim metalcore (hatta genel olarak grindcore dışındaki tüm -core’lar) benim için takip edilen bir tür olmaktan uzaktı.

Geçtiğimiz yıl içinde çok fazla övüldüğünü gördüğüm “All Our Gods Have Abandoned Us”ı ise ilk defa 2017’de dinlediğimi itiraf edeyim. 2016’nın bolluğu içinde (ve itiraf etmem gerekirse yılın birkaç ayını neredeyse sadece “Atoma” ve “The Synarchy of Molten Bones” dinlediğimden ötürü) gözden kaçırdığım ya da fırsat bulamadığım albümlere şans vermeye çalışırken denk geldim “All Our Gods Have Abandoned Us”a ve henüz ilk şarkı Nihilist’in ilk dakikası içinde bu işi bu kadar geçe bıraktığım için pişman durumdaydım.

Bence ARCHITECTS’in en büyük başarısı, neredeyse safkan bir metalcore icra etmelerine rağmen, metalcore’un bence çok net kalıplar içinde sıkışıp kalmasına sebep olan unsurları müziklerinin…

View original post 321 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s