MERKÜR KOVA BURCUNDA 7 Şubat- 26 Şubat Özgür Düşünceler, Sıradışı Fikirler

ASTROLOJİNİN REHBERLİĞİ

merkur-kova

Diğer gezegenlerin aksine Merkür gezegeni bir burçtan diğerine kısa bir sürede geçer ve buna bağlı olarak da ortaya çıkan merküryel enerjiler de çok sık değişir hayatımızda. Güneş’ten fazla uzaklaşamadığı için de Güneşin (benliğimizin) isteklerini bir yandan dış dünyaya aktarır, dışarıdaki bilgileri de Güneşe (benliğimize) taşır. Bu açıdan baktığımızda da dış dünya ile aramızda bir nevi haberci görevi görür ki zaten mitolojik olarak da “tanrıların habercisi” olarak bilinir.

Zihnimizin nasıl çalışacağını, diğer kişilerle nasıl iletişim kurduğumuzu, şu yaşamda en çok neyi düşündüğümüzü, nasıl düşündüğümüzü, aklımızı kullanma şeklimizi Merkür’e ve haritalarımızda burç, ev ve diğer gezegenlerle yaptığı açılara ve dispozitörüne bakarak anlarız. Hız, çabukluk, yazılı, sözlü veya sözsüz iletişim, beceri, sorgulama, olaylar arasında bağlantı kurma, mantık ve anlayışı ifade eder astrolojik olarak. Ticari konular, seyahatler, koordinasyon ve nakliye konuları da Merkür ile ilgili konulardan sadece birkaçıdır.

Gökyüzünde bir burçtan diğerine geçtiği zamanlarda ise iletişim kurma şeklimiz, doğum haritalarımızdaki Merkür’ün  aldığı açılara bağlı…

View original post 655 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s