Allah ve Evrim Teorisi / Dennis Alexander

Evrim Teorisi Online

TimeTürk/ Evrim süreci için oldukça uygun olan bu evreni ve içindekileri inşa eden yaratıcının varlığıyla belirli bir hikmete binaen uyum içerisinde olduğudur.

Birçok insan, evrim teorisine inanmanın evrenin ve insanlığın yaratıcısı olan bir Allah’a inanmayla uygunluk arz etmediğini düşünmektedir. Birçok inanan da Charles Darwin’den bu yana evrim düşüncesinin bu gezegende yaşamakta olan her şeyi yaratmak için Allah’ın seçtiği yöntemden başka bir şey olmadığını düşünüyor.

Bilindiği gibi 1859 yılında Darwin, “Türlerin Kökeni” adlı kitabında biyolojik çeşitliliği ve bunun kaynağını anlatmak için ikna edici bir yöntem sunmuştur.

Ancak sorun şu ki, ‘evrim’ sözcüğünü duyduğunda insanların bu sözcüğün içerdiği anlam hakkında zihinlerine çeşitli fikirler gelmektedir. Maalesef büyük teoriler, ideolojik maksatlarla kullanılmaktadır. Darwin’in evrim teorisi de bu istismardan payını almıştır. 1859 yılından bu yana Darwin’in nazariyesi sosyalizmi, kapitalizmi, ırkçılığı, bir ırkın saflığını, materyalizmi, ateizmi ve monoteizmi desteklemek için kullanılmıştır. Ancak gerçekte Darwin’in nazariyesi basitçe ele alındığında sadece biyolojik bir teori olup, bu canlı evrende…

View original post 1.243 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s