Boğa Burcu

Kosmos, Zamanda Yolculuk

00709d37cb86daa20ee6c0456d44e1b6

Boğa Burcu
Toprak ana ile özdeşleştirilen Boğa burcu, doğanın yeniden canlandığı, verimliliğine kavuştuğu bahar mevsimi gibi üretkenliğin, bereketin dişil enerjisini taşır. Mısır uygarlığında kutsal kabul edilen Boğa, güç, verim ve kuvveti temsil edişi ile yenilenen yaşamın sembolü olmuştur.
Bu burç kişisi ayakları yere basan, soğukkanlı ve içe dönük tabiatı ile sakinliğin, dinginliğin, huzurun ve aradığı güvenli geleceğin; güvenilir, sağlam şartlarını oluşturma güdüsü içinde olacaktır. İhtiyacını hissediyor olduğu huzur ve dinginlik duygusunu sağlamak ya da sağlamlaştırmak amaçlı olarak bu burç; somut, gerçekçi, tedbirli davranışlar, tutumlar sergileyecek, aradığı güvenli ortamları oluşturabilmek için biriktirme, edinme güdüsü ile hareket edecektir.

Bu güdü altında materyalist yaklaşımlar sergileyen Boğa burcu kişisi için maddesel açıdan kendini güvende hissetmiyor olmak hayata karşı duyduğu güvensizlik ile kendine olan güvensizliğe dönüşebilir. Boğa ihtiyacını duyduğu bu güven duygusunu sağlamak için azim ve disiplin ile çalışkanlık gösterecek gerektiğinde uzun ve yorucu saatler boyu çalışarak ihtiyacını duyduğu maddesel kazanımlara ulaşmayı hedefleyecektir. Korumacı, sahiplenici…

View original post 365 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s