Yanılsama – Konsey (Mesaj 115)

Mor Alev

Burada yanılsama (illüzyon) hakkında pek sık konuşmuyoruz. Ancak, belki yanılsama olan şeyleri biraz araştırmak ve neden bizim onlara yanılsama dediğimizi konuşmak faydalı olabilir.

Öncelikle ve en apaçık olanı maddedir.  Etrafınızda gördüğünüz eşyaların, şeylerin hepsi yanılsamadır. Neden? Varoluşta atomlardan oluşmayan madde yoktur. Atomlar, şimdi bildiğiniz üzere, enerji paketlerinden oluşur. Şimdi, o paketlere isimler veriyor ve birbirinden ayrılarmış gibi yapıyor olabilirsiniz, ama gerçek şudur ki, bir alanın parçalarından konuşurken, bunun hepsi bir alandan başka bir şey değildir, bir birliktir.

İşte burada farklı frekanslar ve bilgilerden oluşan bir alanımız var ve bu alan, sizin kendiniz olarak düşündüğünüz parçasında izlenimler yaratıyor. Bu frekansı, şu sestir, bu kokudur, şu renktir, bu dokunuştur diye yorumluyorsunuz – gerçekte milyonlarcasını yorumluyorsunuz- ve sonuç olarak etrafınızda “gördüklerinizi” zihninizde yaratıyorsunuz. Hiçbiri statik (durağan) değil, hele kalıcı hiç değil. Görünürdeki kalıcılığı ise kesinlikle bir yanılsama. Siz değişim görmüyorsunuz. Bu bir yanılsamadır. Gördüğünüz şeyin sizin gözlemleyemeyeceğiniz kadar ufak parçaları düşünemeyeceğiniz kadar büyük…

View original post 401 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s