Biraz kendin ol.

ipekarnc

Biraz kendin ol. Biraz kendini yaşa. Yeryüzünde milyonlarca insan var evet hepsini taklit edemezsin. Hiçbir zaman onlar gibi olamayacaksın, olmada! Taklitçi insan; ne çirkin, ne samimiyetsiz, ne itici görmüyor musun?
Tekrar söylüyorum; Sen onlar gibi olamazsın! Herkesin kusurları vardır. Evet senin de var, onlarında gizlediği binlerce kusurları var. Sen “SEN” olduğun için güzelsin! Mükemmel olmak zorunda değilsin. Kimse mükemmel olamaz. Senin de fikirlerin-düşüncelerin var onları taklit etme! Mükemmel olmak için araştırmalar yapmayı bırak, nefesin bitene kadar kusurların seninle olacak. Seni sen yapan onlar değil mi? Ne çok yorucudur birilerini taklit etmek oysa sen kendin olduğun zaman nasıl da eğleniyorsundur. Kimseye kendini ispatlamana gerek yok. Kimsenin umarunda olmanada gerek yok.
Lütfen oku bu cümlelerimi ve aynanın karşısına geç, cesaretini toplayıp kocaman gülümse ve şunları söyle; Ben “kendim” olduğum için MÜKEMMELİM. Kimsenin beni beğenmesine ihtiyaçım yok, kendimi SEVİYORUM, benliğimle GURUR duyuyorum ve yeryüzünde gülümsemek en çok bana yakışıyor.

View original post

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s