PARAPSİKOLOJİ & GİZEM DOSYASI /// Ürkütücü Bilgi : İnsan Derisiy le Kaplı Kitaplar

Stratejik Plan

İnsanların zihinsel, ruhsal gelişimi için yaptığı ya da yapması önerilen birçok aktivite arasında en çok dile getirilenlerden biri kitap okumaktır. Kitapların türleri, işlevleri, tarihçesi, insanlığa sağladığı-sağlamadığı pek çok şey sayfalarca tartışılabilir. Ancak biz bugünü kitapların daha özel bir versiyonunu incelemeye ayıracağız. Kitapsever insanlar için kitaplar bir dost, yol gösterici, amaçlar için araç, yaşam kaynağı olabilir, fakat kitapseverlerin bile mesafeli kalma ihtimalinin olduğu enteresan kitaplar mevcut: insan derisiyle kaplı kitaplar. Literatürdeki adıyla antropodermik kitap ciltçiliği (anthropodermic bibliopegy )

2eykhzr.jpg

Kitapların insan derisiyle kaplanma fikri nerede, ne zaman, niçin ortaya çıktığı araştırılmış ve üzerine birçok makale yazılmıştır. Bu fikir belki ürkütücü belki canice gelecektir ama Harvard dahil bazı üniversitelerin kütüphanesinde böyle kitaplar var ve bu kitapların oldukça eski bir tarihçesi var.

Roadtrippers’ın haberine göre birkaç yıl önce Harvard Üniversitesi’nin kütüphanesinde tuhaf görünümlü üç kitap fark edildi. Yapılan araştırmalar sonucu bu kitapların insan derisiyle kaplandığı tespit edildi. Hatta kitaplardan birinin cildi, halen hayattayken derisi…

View original post 382 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s