Mehter Marşı da bizim, Atatürk ilke ve inkılapları da..

tulinberova

Mayıs ayı bünyesi içerisinde çok önemli günleri barındıran İlkbaharın en güzel zamanıdır. Kıbrıslı Türkleri her Mayıs geldiğinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basışı ile Türk Kurtuluş mücadelesini başlangıç tarihi olarak 19 Mayıs 1919 tarihini unutamayanlardır.


1955 yıllarının 19 Mayıs Lisesini, Limasol’u hep yad edenleriniz. Halen Girne’de 19 Mayıs Türk Maarif Kolejinde eğitim gören öğrencilerimiz vardır. Kıbrıs Türk halkı bugünlere gelmek için çok badireler atlatmıştır. Halkımız Vatana sahip çıkma, mücadele günlerinden geçerken, Anavatan Türkiye ile yavruvatan Kıbrıs’ın yıkılmaz gönül birlikteliği sağlam temellere oturtulmuştur. Bu sevda, öylesine kuvvetli bağlar oluşturmuştur ki tüm karşı müdahalelere rağmen bu bağların kopmasına taraflar asla itibar göstermemiştir.

Yıl 2017 ve yine 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye ile eşzamanlı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de kutlanacak Milli bayramlarımızdan bir tanesidir. Mücadeleli bir geçmiş bizi takip ederken, anılardaki geçmiş yılların 19 Mayıs törenlerinden bahsetmemek olmaz. O günlerin sahalarında, o zamanların liseli gençlerinden oluşan Lise bandosunun başında Sayın…

View original post 332 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s