PARAPSİKOLOJİ & GİZEM DOSYASI : Mısır Piramitlerinin Arkasındaki Esrarengiz Matematik

Stratejik Plan

Yeryüzünde en esrarengiz yapılardan bir tanesi şüphesiz Mısır Piramitleridir. Nasıl yapıldığı hakkında birçok görüş ortaya atılsa da dönemin şartları göz önüne alındığında esrarengiz olaylar bizleri karşılamaktadır.

misir-piramitlerinin-arkasindaki-esrarengiz-matematik.jpg

En az 4 bin yıllık olduğu tahmin edilen bu piramitlerin uzaylılar tarafından yapıldığı hakkındaki iddiaları tartışacağız. Dünyanın 7 harikasından bir tanesi olma özelliği gösteren bu yapılar mısır bilimciler, arkeologlar, araştırmacılar tarafından tam olarak ne için yapıldığı, neye hizmet ettiği gibi konularda hem fikir olamamışlardır. Bazı araştırmacılar Piramitlerin bir mezar – anıt türü yapılar olduğunu söylese de bir grup araştırmacı bu yapıların astronomik veya jeneratör kapsamında bir yapı olduğunu savunmaktadır. Matematiksel olarak konu alan bu yazı piramitlerin tamamen matematiğe eğilimi ve matematiksel estetiğin nasıl kullanıldığını ve dönemin matematiği ile yakından bir ilişki olmadığını gösteren kanıtlar üzerinde durulacaktır.

Piramitler matematiği hakkında bilgi sahibi olmak için iki tür matematik bilginizin olması gerekiyor.Bazı bilgiler temel düzey matematik gerektirir ki bunlar anlaşılacak nitelikler taşır fakat bazı detaylar hiç de…

View original post 1.358 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s