En Tartışmalı -loji, Astroloji

Ancak ve Ancak

Close up shot of astrological clock in Piazza San Marco, Venice  World War Z filminde çok sevdiğim bir kısım vardı. İsraile’e giderler ve Kudüste kendilerini karşılayan Jurgen Warmbrunn, saldırılardan önce aldıkları istihbaratı ve şehri korumak için neden surlar oluşturduklarını anlatır. Ve bir kuraldan bahseder, 10 kişi bir bilginin yanlış olduğunu düşünüyorsa 11. kişi doğru olduğunu varsayarak araştırmak zorundadır.
11. kişi olmayı bu filmden sonra düstur edinmedim elbet ama zaten edinmiştim ve bu replik bunu en kısa şekilde açıklayabilen ifadeydi.

Uzatmayayım da gelelim konumuza. Astrolojiyi sevmem, gerçeklik payı da yok diyemem ama kendi içerisinde çok karışık bir konu.

Bir ara yine astroloji hakkında düşünüyordum. Bu konuda bir araştırma yapmak ara sıra bazı bazı aklıma gelir. Çeşitli sebeplerden dolayı bu araştırmayı nasıl gerçekleştireceğim konusunda arada kalmışımdır. Araştırmaya kalkıştığım birkaç seferde bu şaklabanların söyledikleri birbirlerini bile tutmuyor, kâle alınıp araştırılacak bir durum yok der durumda buldum kendimi. Açıkçası birkaç sene önce saçma bir sitede ”hangi burç hangi burcu nasıl görür” gibi, başlığı tam…

View original post 89 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s