Astrolojide Evler: Yedinci Ev

LYDIAN SOULWORK AND ASTROLOGY

“Hayat seninle güzel.”

Birinci Ev “ben”in eviydi, şimdi onun karşısında yer alan Yedinci Ev’e yani “sen”in evine geldik. Her nasıl ki Birinci Ev sen olan her şeyi anlattıysa şimdi Yedinci Ev de sen olmayan her şeyi anlatacak bize. Yedinci Ev teke tek ilişkilerimizin evidir. Evlilik de buna dahildir, evliliğin sorumluluğunu almaktan aciz insanların yamuk yumuk ilişkileri de buraya dahildir.

İşyerinde yakın çalıştığınız, iki kişilik takım olduğunu arkadaşlarınız da bu evdedir. Teke tek ilişkiler aslında hayatımızda farkettiğimizden daha çok yer alıyor. Eskiden bir şey satmak için kapıya gelirlerdi. Kapıya bir satışçı geldi, kapıyı çaldı, açtınız. İşte bir insanla yüzyüzesiniz, karşı karşıyasınız. İşte bu şekilde bir kişinin yüzüne direkt baktığınız ilişkiler teke tek ilişkidir. Sosyal medyada birisi ile yazışmak da teke tek bir ilişkidir. İnsanın sadece kendini ve ötekini algıladığı iletişimden bahsediyorum.

Yedinci Ev’e bakarak kişinin kendisine çektiği insan türlerini göreceğiz. Örneğin Yedinci Ev’i İkizler olan birisi kendisine Merkür doğasında arkadaşlar bulacaktır. Yedinci…

View original post 181 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s