10 Kişiden 1’inin Antidepresan Kullanması(Ülke değil, Tımarhane)

Çok Kişisel Bir Blog

Çağımızın vebasağsıjfgğaıjğgjasgjasgag

Böyle klişeleri sevmem bilirsiniz. Çarpılırım valla.

Her zamanki gibi, önce istatistiklerden bahsedeceğim. Sonra yazıya geçeceğim. Sonra düşüncelerim falan işte. Son bölümü okuyup okumamanız önemli değil. Çünkü tahmin edebileceğiniz üzere yine “Ağır Eleştiriler” kategorisine girecek yazılar yazacağım canımlar. Bakmayın böyle yumuşak davrandığıma, birazdan patlayacağım gene.

Türkiye’de antidepresan kullanımı son 9 yılda %160 artmış. Bu da bir rekormuş. 2017 itibariyle, son 1 yılda tüketilen anti-depresan 37 milyon kutuya ulaşmış. Tarihi şanlı zaferlerle dolu, bir direniş hikayesiyle onurlandırılmış, 1 kişi kalsak bile Dünya’ya kafa tutabileceğimizi kanıtlamış güzel ülkemizde, her 10 kişiden 1 kişi anti-depresan kullanmaktadır. Kadınlarımız, erkeklerimize oranla 2 kat daha fazla kullanmaktaymış. Ajanspress’in medya analizine göre antipsikotik ilaç tüketimi de 7 milyon 200 bin küsür kutudan 12 milyon 158 bin küsüre çıkmış.

Tamam, tamam bu kadar yeter. Bunlar sıkıcı istatistiklerdi. Şimdi yazımıza geçelim. Başlıkta da belirttiğim gibi “Ülke değil, Tımarhane” amk. Şimdi ben bunu dedim diye bazılarınız çemkirecek, “Türkiye’ye yapılan…

View original post 411 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s