PARAPSİKOLOJİ & GİZEM DOSYASI : Çözülemeyen Sır Esrarengiz İca T aşları

İstihbarat

ica%2Bdinazor.jpg

1967 yılında Doktor Cabrera bir hediye alır. Bu hediye onun çok sevdiği şekilde üzerinde şekiller olan pürüzsüz bir taştır. Şekle baktığında nesli tükenmiş bir balığın resmi olduğunu görür ve kuşkulanmaya başlar. Taşların kaynağını araştırdığın da Dünya tarihine büyük bir Gizem kazandıran esrarengiz İCA taşları fenomeni Konusu başlamıştır.

Peru’da Başkent Lima’nın yaklaşık 300 kilometre uzağında bulunan İca şehrinde bir çiftçi meşhur Nasca çizgilerinin ilerisinde bir mağarada çok sayıda taş bulur, yada bulduğunu açıklar. Daha sonra Çiftçi Basilio Uschuya, bulduğu bu taşları turistler satmaya başlar. Taşlar Çiftçiye iyi paralar kazanmaktadır. Ta ki Bu taşlardan birinin doktor Javier Cabrera’ya ulaşana kadar.

Doktor Çiftçiyi bulur ve taşlardan daha çok almaya başlar. Taşları bu kadar ilginç yapan eski olduğu söylenen İnka medeniyetine ait olduğu düşünülen, taşların üzerlerinde, net bir şekilde dinozor resimlerinin görülmesi, sezeryan ameliyatının yapılması, Açık kalp ameliyatları tasvirleri ve o dönem nesli tükendiği düşünülen canlıların Taşlarda yer almasıdır.

İşte bilim dünyasında büyük bir…

View original post 612 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s