TARİH : Dinozorlar Hala Yaşıyor mu ????

İstihbarat

dinazorlar%2Bhala%2Bya%25C5%259F%25C4%25B1yormu.jpg

Dinozorlar, yaklaşık 65 milyon önce neslinin tükendiği varsayılan ve Dünya üzerinde yaklaşık 150 milyon yıl hüküm sürmüş canlılardır. Bugün Dünya üzerinde pek çok dinozor fosili bulunmakta ve bu devasa canlılar üzerine araştırmalar yapılmaktadır.

Peki dinozorlar hala var mı diye soracak olursak, dinozorlar bugün hala yaşamaktadır. Ama biz onların isimlerini timsah olarak bilmekteyiz. Evet timsahlar bugün dinozorların devamı konumunda canlılardır. Yaygın inanışa göre ise bilim çevreleri bazı kuş türlerinin Dinozorlardan evrimleştiğini düşünmektedir.

Dinozorlar güçlü vücut yapıları, devasa boyutlara, sert yumurta kabukları sayesinde milyonlarca yıl Dünya üzerinde hüküm sürmüşler ve hala açıklanamayan neden yüzünden nesilleri tükenmiştir. Yani nesilleri tükenen canlılar bilinen devasa kertenkele görünümlü canlılardır.

Dinozorların yeryüzünden neden silindiği ile ilgili en geçerli teori, Nobel ödülü fizikçi Luis Alvarez in ortaya attığı göktaşı teorisidir.

Bu teoriye göre yaklaşık 65 milyon yıl önce 10 kilometre çapında bir göktaşı, bugün Meksika körfezinin bulunduğu bir alana çarparak, dünyanın iklimini değiştirmiş ve buzul çağına girmiştir…

View original post 543 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s