Çakra Nedir? Ne İşe Yarar? ve Yeni Çakra Sistemi

Mor Alev

432249_434129486641487_1517695802_n - Copy

Arkadaşlar, yazdığım tüm yazılarda öyle ya da böyle çakralardan bahsediliyor. Özellikle meditasyonlarda çakralarla çalışmak hem sağlığımıza son derece faydalı hem de hayatımızın her yönünde potansiyelimizin tamamını yaşamamızı sağlıyor. Piyasada çakralarla ilgili pek çok yazı ve kitap var. Ben bilmeyenler için ana çakralarımızı kısaca tanıtmak ve çakra meditasyonlarının temel kurallarını paylaşmak istiyorum.

Aralık 2012 de Dünya’nın Samanyolu’ndaki pozisyonunun değişmesi ile hem Dünya’nın hem de yeryüzünde yaşayan tüm varlıkların enerji merkezlerinde birtakım değişiklikler oldu ve bu değişiklikler gerçekleşmeye devam ediyor. Benim buraya yazdıklarım en son bilgilerden derlenmiştir.

Çakra Nedir?

Çakralar vücudumuzdaki enerji, yaşam gücü, hayat enerjisi merkezleridir. Çakraları küçük enerji girdaplarına ya da pervanelere benzetebilirsiniz. Sağlıklı çakraları zihninizde tüm yaprakları sağlıklı bir şekilde açılmış bir gül ya da nilüfer çiçeğine benzer şekilde canlandırabilirsiniz. Her çakranın sorumlu olduğu organlar, duygular ve dış dünyaya ait fonksiyonları vardır yani çakraların son derece karmaşık görevleri vardır ve hayatımızı direkt olarak etkilerler.

Ana çakralarımızın her biri omurga…

View original post 911 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s