Ars Amatoria – Aşk Yaraları ve Eş Seçimleri

Sağlıklı Şifacılık

Aşk insanı çileden çıkarabilir. Bir şifacının gönlünde ve benliğinde ilahi aşkı deneyimlemesi, bunu insanlara taşıması ve ifade etmesi bir şifa eylemi olabilmektedir. Bu yazıda niyetim biraz da bu konuyu irdelemek olduğu kadar okuyucuların Aşk konusundaki kırılmalarının ve yaralarının da şifalanmasını sağlamaktır.

Aşk yaraları şiddetli ruhsal ve iradi kırılmalara şahit olabildiğimiz önemli Duygusal ve Ruhsal negatif durumlar olabiliyorlar. Bu durumların çözülmesinde Aşk’ın ve İlişkilerin nasıl görüldüğü kuşkusuz kişinin yarayı nasıl yaşadığını etkiler. Aşk ilişkilerindeki enerji yoğunluğu doğru bir ilişki, iletişim, birliktelik, eşlik ve bağlılık anlayışı ile yaşanmadığı zaman haliyle önemli ruhsal ve duygusal kazalara sebebiyet verebiliyor. Doğru kişiyle doğru zamanda ve doğru yerde karşılaşmanın da doğru ilişkiyi garantilemediği de kuşkusuz ortada. İlişkileri nasıl anladığımız en nihayetinde karşımızdakinden beklentilerimizi de etkiler. Beklentilerimizi ne seviyede tutmamız gerektiği ilişki yaşama edebinin önemli bir sorusudur.

Bir ilişkiden ne beklediğimiz kadar ilişkinin içinde partnerimizden ne beklediğimize kadar uzanan bir skalada sorular önümüze dizilir şu an. Herşeyden…

View original post 1.155 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s