Holistik Simya – Elementler ve Tekabüller

Sağlıklı Şifacılık

Tekabüller zihnin içinde bazen serbest ama daha ziyade koşullu bir şekilde çağrışımsal veya sembolik olarak anlaşan, birbirlerini karşılıklı olarak kabul eden şeyler arasında tespit edilir. Tutku sıcak olduğu için veya safra tadı yaktığı için ateşle özdeşleştirilir. Tekabüller sayesinde hem hatırlamak hem de enerji uyandırmak, düşüncelere biçim vermek ve organize etmek kolaylaştır. Bir ismi zikrettiğiniz zaman, zihin onunla ilgili olan her şeyi akla getirmeye meyillidir. Aklımıza gelen şeyleri daha düzenli görmek için tekabüller sistemini kullanabiliriz.

Tekabüller sınırlı veya kesin değildir. Herkes kendi doğal-evrensel gözlem, mantık yürütme ve çağrışımlar ile doğruluk taşıyan ek tekabüller geliştirebilir. Bir elemente tekabül eden bir unsur başka bir elemente de çok mantıklı bir şekilde tekabül edebilir. Ana-Major-Birincil tekabüllerin yanı sıra Yan-Minor-İkincil ve hatta Üçüncül seviyede tekabüller de bulunur.

Bütün elementler 4-5-+ Element Sistemi içinde bir fraktal (kırılmalı) açılım daha yapılarak 16-20-25 veya daha yüksek sayıda ikincil fraktal elementlere ulaşılabilir. Su elementiyle ilişkili olan Astral Beden ve Evren de…

View original post 1.674 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s