Yenilmez Savaşçı Kül-Tigin

kultigin-gokturkler,turkbasbugu-turkirkiKül Tigin, Göktürk çatısı altında yaşamak istemeyen Oğuzlara ve Kırgızlara karşı kanlı seferler yapmıştır ve sonunda onları Göktürk çatısı altında birleştirmiştir. Göktürkler, Çinlilerin “Barbar Kavimler” dediği tüm Türk boylarını ve tüm göçebeleri tek bir bayrak altına almıştır. Atamız Kül Tigin öyle büyük bir savaşçıdır ki Çinliler bile ona hayranlıkla bakmaktadır. Çerileriyle omuz omuza çarpışan, tek başına elinde bir hançerle dokuz düşmanı biçecek kadar cengaver bir atamızdır Kül Tigin. Böyle adamların yeri zor doldurulur.

İnsanlar ferdiyetçi olduğu için sadece kendini düşünür. Göktürkler zamanında da sadece kendi rahat yaşımını düşünen Türkler vardı. Göktürkler ise bunların hepsini itaat altına aldı. Aynısını Cengiz Han’da yaptı. Çok kan döktü. Bunların hepsi Türkleri tek bir bayrak altına almak için. Çünkü Türkler rahata alışınca ırksal şuurları zayıflar ve birer ikoncana dönüşür. Rahatlık bize düşman bir meslektir.

gokturkuygur-savas-turk-turancilik-kazak-kirgiz-oghuz-warrior-mongol

Kül Tigin’i analım, ruhu şad olsun. Evlatlarımıza ibne kılıklı süpermeni değil atalarımızı öğretelim. Lakin öğretirken hak edene hak ettiği değeri verelim…

View original post 18 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s