Cevaplar her zaman bulundukları yerdeler – Konsey (Mesaj 123)

Mor Alev

Son konuştuğumuzda, gücünüzden bahsetmiştik. Devam ediyoruz. Denilir ki, insanlığın ne büyük korkusu kendi gücünü bulmasıdır. Bu değerlendirmeye katılıyoruz. Ve izin verin neden açıklayalım. Neden kendi gücünüzden korkuyorsunuz? Birçok sebebi var. Bazılarını konuşalım.

Korkuların en büyüğü şudur: Eğer her insan kudretli benliğinin bilgisinin gerçekten yüzeye çıkmasına izin verse, derhal yaratmış olduklarının sorumluluğuna da sahip çıkacaktır, içinde yaşadığı büyük karmaşayı, berbat durumu görmek onun için sorun değildir. Ama güçsüzse, en azından zihninde, onu değiştirme yeteneği yoktur ya da bundan sorumlu tutulamaz.

Ve böylece, ‘onları’ suçlayarak sorundan kaçınır. ‘Onlar’ olmasına izin verdiler. ‘Onlar’ yaptılar. Ben ne yapabilirim ki? Ve bu da gücü ‘onlara’ verir. Ve size söylüyoruz, bu da sahte tanrılar yaratır. VE kişiyi hem suçlanmaktan hem de sorumluluktan korumuş olur.

Şimdi, suç ve suçlamak bir yalandır. Bu bir yalandır. Evrende herhangi bir yere suç yüklemenin hiçbir faydası yoktur, suçlu ilan edip de başkalarının gücüne sahip çıkanlardan başka. Ve bir başkası üzerinde güç…

View original post 524 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s