Transhümanist Türk Hareketinden Müslümanlara Sesleniş

İnsanüstü Türk

Eğer yerlerin ve göklerin, zamanın ve mekanın, varoluşun ve yok oluşun tek bir yaratıcı tarafından yaratıldığına inanıyorsanız, bu yaratıcının insanları doğru yola iletmek için seçilmiş elçiler gönderdiğine ve bu elçilerin sonuncusunun Muhammed Peygamber olduğuna inanıyorsanız, bu yazımız sizin için.

İslamiyetin özünden ve esasından ilerde bahsedeceğiz. Ancak bundan önce, İslamiyetin bu günlere nasıl geldiğinden bahsedelim. Bahsedelim ki, “gerçek İslam bu değil, şöyle olmalıydı, böyle olmalıydı” laflarının aslında bize değil kendinize söylenmesi gerektiğini iyice anlayın.

Muhammed peygamber, Arapların içinde dünyaya geldi. Yaşadığı toplumda Yahudiler, Hristiyanlar, yıldızlara ve ateşe tapanlar, bunların yanında Lat, Menat, Uzza ve Hubel gibi putlara, putperestlerin kendi değişiyle “bu putların içindeki ruhlara” tapan insanlar yaşıyordu.

Bu toplum, kendi içinde alabildiğine yozlaşmıştı. Zenginler fakirleri eziyor, yoksullar gözetilmiyor, kadınlar bir mal gibi alınıp satılıyor, güçten ve paradan gayrısına değer verilmiyordu. İnsanlar ahlaksızlık, içki, faiz ve fuhuş içinde yüzüyordu. En ufak bir muhalif ses dahi şiddetle bastırılıyordu. Yani kısacası, bugün dünyada yaşanan…

View original post 835 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s