Her İşini Kendin Yap

hulyacayorumlar

Hayat sadece anlarda, ya efendisi olursun ya kölesi, mum ışığı gibi özgürce, mutlu ve erdemli yaşamak, uzun ve zorlu bir yol katetmek Anka kuşu gibi. Ve Simurung’un kendimiz olduğunu anladığımızda her şey çözülecek. Bazen işler yolunda gitmeyebilir ama bizde aynı yolu yürümek zorunda değiliz.

Karanlık bir insana hangi kanıtla giderseniz gidin aydınlanmayacaktır. İnsanların sizi nasıl tanımladıklarına aldırmayın. Onlar böler, parçalar, ayrıştırır, ayıplar, gruplara pay etmeye bayılırlar. Siz kendi kendiniz için ne ifade ediyorsanız ona bakın. Çünkü herkes kendindeki eksikliği fark edip tamamlamaya çalıştığında düzeliriz.

Her işini kendi yapan insanlar önyargılı olmuyor, rahatsın eyvallahın yok kimseye, tedirgin değilsin hayata karşı ve en önemlisi de özgürsün. İnsanların gerçek yüzlerini gördüğüm için onlardan yardım isteyeceğime kendi kendine debelenmeyi daha az yorucu buluyorum. Hayat yaşadıkça öğretiyor ama öğrendiklerini uygulama konusuna gelince merhamet ortaya çıkıyor. Kimseye borçlu olmayacaksın, insanların eline düştüğünde kullanırlar çaresizliğini. Sonuç ne isterim, ne de veririm.

Kendine yetmeyi bilmek güzeldir. Kimsenin kimseye…

View original post 133 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s