Düşünülmesi Faydalı Bazı Şeyler – Konsey (Mesaj 130)

Mor Alev

Bugün özgürlük hakkında konuşmak istiyoruz. Dünyanızdaki herkes özgür olmak istiyor. Çoğunuz kendinizi özgür olarak düşünüyorsunuz. Evet, biliyorsunuz hala daha gerçekte tutsaklık yaşayan ruhlar maalesef bulunuyor. Fakat çok şükür bu siz değilsiniz. Siz özgürsünüz. Özgür bir toplumda yaşıyorsunuz.

Çeşitli derecelerde bu doğru görünüyor. İstediğiniz yere gidiyor, istediğinizi yiyor, istediğinizi giyiyorsunuz ve kimse size ne düşüneceğinizi dikte etmiyor. Çoğu yerde, kendinizi böyle tarif edersiniz, değil mi? Moda olan yerlere ne sıklıkta gidiyorsunuz? Ne sıklıkta kabul edilebilir olduğunu düşündüğünüzü giyiyorsunuz? Ne sıklıkta zihninizdeki sesi memnun edecek seçimler yapıyorsunuz, hani o “yapmalısın” diyen sesi?

O ses kime ait? Biz diyoruz ki, aslında o ses tanıyın ya da tanımayın, pek çoklarının birleşmesinden oluşmuştur. O sizi yetiştiren ebeyenlerinizdir. O toplumunuzdur. O sizin tarihinizdir, hatırladığınız ve bilmediğiniz. En iyi aileler bile hayat için hazır olmanız konusunda çok dikkatlilerdi. Elbette öyleydi. Ve birçoğu bunun hayatta yüz yüze gelebileceklerinizle başa çıkabilmeniz için, kendi öğrendiklerini öğretmek olduğunu düşünüyorlardı. Bu, nihayetinde…

View original post 373 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s