Lumbar Kıvrıma İzin Verin

Yoga Türkçe

Yazar: Paul Grilley | Yoga eğitmeni

Çeviri: Yoga Türkçe yazarı

**Bu yazı Paul Grilley’nin onayı alınarak, http://www.paulgrilley.com sitesinde bulunan “Let the Lumbar Curve Be” adlı yazıdan Türkçeye çevrilmiştir. Yazının tamamı Paul G.’e aittir.

*Okuyacağınız bu metin, ünlü yoga eğitmeni Paul Grilley’nin pelvik tilt hakkındaki bakış açısını içerir. Tamamen kendisine ait bir makalenin Türkçeye çevrilmiş halidir. Bazı yoga hocalarından tam tersini duyabilirsiniz.

Bazı yoga hocaları pelvik tilt (içeriye doğru olan /posterior pelvik tilt) üzerinde ısrar ederek öğrencilerinin omurga eğimlerinin oluşmasına engel olmalarında ısrarcı oluyor. Ama her sağlıklı hareket, abartı biçimde yapılabilir. Her zaman pelvik tilt yaptırmakta ısrarcı olmak yerine öğrencilerinizi pratiklerinde pelvik hareketin tamamını tüm kapsamlarıyla beraber kullanmaları yönünde yüreklendirin.

1

Balerinlere / Baletlere Kötü Haber:

İçeri doğru alınmış pelvik tiltin sizin için iyi olduğu fikri baleden geliyor. Balerinler ve baletlere pelvislerini hep içeri almaları söylenir ki düz bir eksende dönebilsinler. Eğer pelvis içeri doğru alınmadıysa, içe doğru pelvik tilt yapılmadıysa bir…

View original post 543 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s