Gerçek ve ÖZ / Truth and Core

ikiz alev

Özümüze ulaşmak, içimizdeki gerçekliğe ulaşmak ile eş anlamlıdır. Bu gerçeklik kimimiz için tanrıya ulaşmak, kimimiz için merkezimize dönmek, bir başka kişi için gerçek mutluluğu ve yaşam coşkusunu bulmak olabilir. Bu herkes için ayrı anlam taşımakla beraber herkes için tam anlamı ile de aynıdır.

Özümüze ulaşmak için ilk önce kendimize koyduğumuz duvarları yıkmamız gerekir. Gerçeği yaşamak için ilk önce gerçek olmak gerekir, kendimize karşı dürüst olmakla bunu başarabiliriz.

Ego’dan arınmış ruhlarda, kendi var oluşları ile ilgili bir hikaye yoktur, onlar özden gelip öze gittiklerini en derin anlamı ile anlamış kişilerdir. Bu hikaye olmadığında da dualite ortadan kalkar, yani kendiniz hakkınızda düşündüğünüz ile olduğunuz kişi aynı kişi olur. Böylelikle öze ulaşmak mümkün hale gelmiştir.

Gerçek, etrafımızda her an ve her gün yaratılan koşulları kabul edip bunlarla uyum içinde hareket etmektir. Böylelikle dışımızı değiştirmeye çalışmak yerine içimizi evren ile uyumlu hale getiririz ve böylelikle gerçeği olduğu gibi deneyimlemeye başlarız. Gerçeği bu şekilde algılamak…

View original post 196 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s