Eşsiz Sinir Ağlarımızla Neler Yapabiliriz?

Yaşam Üstüne Düş(ünce)ler, Düşünmeler

Eşsiz bir dokunuş için bizi bekliyor hayat. Parmak uçlarımızda hafif bir karıncalanma… Düşündükçe karnımıza hafif bir ağrı giriyor. Heyecanlanıyoruz. Dünya da heyecanlı. Bizi bekliyor, tanımasa da.

Neler yapabiliriz? Farklı bakış açımızı, eşsiz deneyimlerimizi, bilgi birikimimizi, kültürümüzü, görgümüzü, bakış açımızı nasıl yansıtabiliriz? Nasıl dokunabiliriz hayata? Nereden başlamalı, neler yapılmalı? Neler ıskalanmamalı? Birlikte düşünelim…

  1. Çalıştığımız alanda daha önce neler yapılmış, şu anda neler yapılıyor? Literatür taraması yaparak alanımıza hakim olmaya çalışıyor muyuz?
  2. Çalıştığımız alanın dışında kalan diğer bilimlerin, konuların, gündemlerin, yöntemlerin… bizim çalışma alanımıza ne gibi katkıları olabilir? Örneğin Skype yalnızca sevdiklerimizle, arkadaşlarımızla görüşmemizi sağlamaz aynı zamanda kurumsal hayatta da oldukça sık kullanılır gerek mülakatlar gerekse ofis dışı toplantılar için. Herhangi bir şeyi aklımıza ilk gelen kullanımının dışında nerelerde kullanabiliriz? Yeni buluşların farklı bilim dallarına ne gibi katkıları olabilir?
  3. Farklı alanlarda okumalar yapıyor muyuz? Biyolojinin sosyolojiye, sosyolojinin ekonomiye, ekonominin ticarete ve birçok diğer konuya bağlantılı olduğunu düşündüğümüz zaman farklı disiplinler arasında bağlantı…

View original post 155 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s