İllusion and Disillusion / İlüzyon ve Deilüzyon

ikiz alev

İlüzyon sözlük anlam ile “göründüğü gibi olmayan” manasına gelir, deilüzyon ise “birşeyin göründüğü gibi olumlu olmadığını kavramak” manasındadır. Bunları negatif ve positif yönde çalıştırabilirsiniz. Her iki yönde çalışması çok kabul görmüş değildir gerçi… Genelde ilüzyon birşeyin size iyi görünmesi; deilüzyon da bu iyi görünen şeyin aslında göründüğü gibi iyi olmadığına uyanmak anlamında genel kabul görmüş şekili ile kullanılır.

Bazen o beklediğimiz kavuşmanın olduğuna inanırız ve sonrasında da olumsuz olaylarla karşılaşırız. Burada aslında alınması gereken ders sizin bu kavuşmaya değer olup olmamanız değil, ayrılık diye birşeyin olup olmadığı ile ilgilidir. Ayrı olmak aslında zihnimizin yarattığı bir ilüzyondur. Ne yaradandan, ne de sevdiğimizden ayrıyızdır.

Bu aralar geçmişe yapılan yolculuklarla bildiğimiz şeylerin içerisindeki ilüzyonlara ve deilüzyonlara bakacağız. Bunlar geçmişteki romantik anlamdaki ilişkilerimiz ve öğrendiğimiz dersler üzerine yoğunlaşacak. Zihniniz geçmişte yaşadığınız anları hafızanızdan geri çağırabilir ve o anları enerjisel olarak da tekrar yaşayabilirsiniz. Bunun dışında başkaları için yaptığımız aşırı fedakarlıkları da gözden geçireceğiz.

Bu…

View original post 42 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s