YENİ DÜNYA DÜZENİ DOSYASI : Eşikteki 3. Dünya Savaşı ve Yeni Dünya Düzeni

Stratejik Güvenlik

Eşikteki 3. Dünya Savaşı ve Yeni Dünya Düzeni

Özellikle 1969-1977 yılları arasında ‘Ulusal Güvenlik Daışmanı’ ve Dışişleri Bakanı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin dış politikasına yön veren devlet adamı Hanry Kissinger, 2011’de yaptığı analizle dünya jeopolitik ve ekonomi dünyasının mevcut durumu hakkında çarpıcı açıklamaları, yıllardır yazdığımız ve konferanslarda söylediklerimizi teyit eder durumda. Hanry Kissenger ile yapılan söyleşide söyledikleri bana zaten hiç uzak ve yabancı gelmemektedir.

‘‘Birleşik Devletler, Çin ve Rusya’yı yemlemektedir ve tabuta çakılacak son çivi, hiç şüphesiz İsrail’in ana hedefi olan İran olacaktır. Biz, ikisine de sahte bir cesaret gösterisi vermek maksadıyla; Çin’in askeri gücünü artırmasına ve Rusya’nın Sovyetleştirilmeden kurtulmasına müsaade ettik, bu sahte cesaret gösterisi onların çok daha hızlı bir şekilde yok olmalarına neden olacaktır.

ABD, silahına el atması için acemiyi cesaretlendiren keskin nişancı bir kovboy gibidir ve onlar buna yeltendiklerinde öleceklerdir. Yaklaşmakta olan savaş öylesine şiddetli olacaktır ki sadece tek bir süper güç kazanabilecektir ve bu süper…

View original post 370 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s