Duygular majide esmalar gibi taşıyıcı argüman olarak kullanılabilir mi?

JANUS 722

Duygular majide esmalar gibi taşıyıcı argüman olarak kullanılabilir mi? Örn. Otobüsteyim aniden bir şekilde mutlu oldum. Mutluluğa bağlı inancım, ümidim ve tüm pozitifliğim arttı, bu anı kaçırmamak için niyeti sözlere dökme ritüelini yapmadan çalışabilir miyiz?

YANIT

Duygular pozitif veya negatif vibrasyon taşıyorlar. Duyguları -bir şekilde- elde ettiğinde o hissi (pozitif veya negatif vibrasyonu) majikal çalışmaya yönlendirmek çok ilginç bir buluş. Bu düşüncede gerçek payı varsa esmalara bile her zaman gerek olmadan, dediğin gibi, anı yakalayınca duygularla da maji yapmak mümkün olabilir.

Duygular, beyin elektriği ile oluşmaktalar. Kabaca, beyin elektriğinin yapısına göre NT salgılanıyor ve ona göre hislere sahip oluyoruz. Derslerden anımsa, Fisher’ın devrimci teorisine göre AP bütünü ile süperpozisyon taşıyor. Yani beyinde kader olasılıkları taşıyan ve duygulara (pozitif veya negatif vibrasyona) dönüşebilecek elektrik var. Söz konusu süperpozisyonu hissedilen duygunun yapısını (pozitif veya negatif vibrasyonunu) kullanarak (tabii ki imajinasyonun ile) çöktürmek bence olası.

Bu enteresan faraziyenin nedenselliği belki şu şekilde biraz…

View original post 72 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s